Tyle postanowień i celów do zrealizowania i wszystko na marne. Plan treningowy już był przygotowany, już widzieliśmy siebie, jak ćwiczymy, robimy postępy i na końcu osiągamy wymarzony efekt. Ale zamknięci w domu nie mamy, jak skorzystać z ofert siłowni, basenów, klubów fitness i innych. Jak utrzymać formę, gdy nie ma się dostępu do ukochanych sal treningowych? Chciałoby się rzucić to wszystko w kąt. Przecież wszystko stracone. Tak łatwo byłoby się poddać. Ale chwila, nie tak szybko. Da się jeszcze coś z tym zrobić. Dzięki ogromnym możliwościom, jakie daje Internet, możemy kontynuować nasz trening w domu. I widzieć progres, efekty, które nam się marzą. Jest wiele instruktorów, którzy online wskażą Ci, jak i co ćwiczyć. Nie ma co tak łatwo się poddawać. Wskakuj w strój, bierz matę, hantelki, krzesło, cokolwiek potrzeba, by zrobić trening. A gdy wrócimy do normalności, nie będziesz do tyłu, mimo trudności wykonałeś swoje postanowienia i cele. Wymarzona sylwetka, ubytki w kilogramach czy inny progres, a to wszystko z domu. Nie straszna już pogoda, nie ma wymówek, że za daleko. A do tego dostęp w każdej chwili.

 

Czasami z różnych powodów nie możemy wyjść z domu i skorzystać z basenu lub siłowni, wyskoczyć na zajęcia fitness czy jogę, albo chociaż pobiegać na świeżym powietrzu. Co zrobić, żeby nie stracić formy, a czas w domu wykorzystać na sportowo?
Zastanów się jaki sport daje ci największą frajdę i poszukaj na youtube filmików z którymi możesz ćwiczyć. Możesz znaleźć nie tylko jogę, fitness i treningi siłowe ale też trening karate i kick-boxingu.
Ostatnio bardzo popularne stają się ćwiczenia w grupie on line. O ustalonej porze uczestnicy łączą się w mediach społecznościowych i wspólnie ćwiczą. Można też wziąć udział w treningach on line, które organizowane są przez niektóre siłownie lub szkoły jogi.
Postaraj się zdrowo odżywiać. Nie gromadź zapasów słodyczy, bo po prostu je zjesz. Zamiast tego, wykorzystaj czas spędzony w domu do znalezienia idealnej zdrowej przekąski. W internecie są setki przepisów, możesz więc testować do woli.
Bądź dobrej myśli. Czas przymusowego siedzenia w domu wkrótce się skończy, a jeśli wykorzystasz go dobrze, nie będziesz musiał potem „wracać do formy”.

Każdy z nas chce być fit, mieć dobrą sylwetkę albo schudnąć, rzeźbić mięśnie i po prostu być wysportowanym. Jednak nie zawsze nam chce się ćwiczyć albo nie mamy pomysłu, jak się za to zabrać i tu z pomocą przychodzi instruktor fitness, który przez całą tę drogę nam przeprowadzi. Zacznijmy od początku. Ćwiczenia wcale nie muszą być straszne, a kurs fitness nie musi być droga przez mękę. Wystarczy znaleźć dobrego instruktora, który przeprowadzi nas przez tę drogę bezpiecznie i bezboleśnie. Na pewno uda nam się zdobyć nową wiedzę, a do tego poznać wspaniałych ludzi. Zajęcia fitness mogą się odbywać parę pary w tygodniu, ale ze względu na nasz czas, a raczej jego brak, warto pojawiać się na nich przynajmniej dwa razy w tygodniu, jeśli naprawdę chcemy widzieć jakiekolwiek efekty. Potem dobrze będzie wydłużyć ten czas, ale na razie zacznijmy od tak prostej rzeczy. Instruktor fitness pokaże nam, jak powinniśmy ćwiczyć, by dbać o poszczególne części ciała. Może nam doradzić w sprawie diety oraz dać wiele innych ważnych dla nas i naszego treningu rad.

 

Każdy z nas chciałby żyć jak najdłużej. Wielu stosuje metody znalezione w Internecie, inni odżywiają się zdrowo, jeszcze inni starają się chodzić na siłownie czy często spacerować.

Jak tak naprawdę osiągnąć "zdrowy tryb życia" o którym każdy mówi, ale nie każdy wie co tak naprawdę do końca oznacza.

Pod tym jakże ogólnym hasłem kryje się naprawdę wiele rzeczy.
Chodzenie trzy razy w tygodniu na fitness nie wystarczy, by faktycznie prowadzić zdrowy tryb życia.
Produkty Bio, ostatnio bardzo popularne, też nie dadzą nam witalności i zdrowia.
To wszystko samodzielnie i oddzielnie działać nie może. Tylko aktywny sposób funkcjonowania połączony z odpowiednią dietą i zdrowym odżywianiem może sprawić, że będziemy szczęśliwsi.

A dzięki naszemu wewnętrznemu szczęściu, które w ten sposób osiągniemy możemy czuć, że nasz organizm jest zdrowy a nasze życie pełne popularnej witalności.

Uprawiając sport sprawiamy sobie radość. Chodząc z przymusu na fitness, którego nie lubimy nie osiągniemy szczęścia. Jedząc niesmaczne i drogie produkty Bio, nie sprawimy że będziemy czuli się lepiej.

Mówiąc o zdrowym trybie życia, mamy na myśli robienie tego co sprawia nam radość i dzięki czemu czujemy się lepiej. Oczywiście, nie jedzmy codziennie hamburgerów, ale od czasu do czasu nawet on nie zaszkodzi i nie uczyni z nas złych ludzi.
Pamiętajmy że nasze zdrowie jest tak naprawdę w naszym umyśle i sercu, bo to tak właśnie rodzi się nasze szczęście. A ono jest najlepszym lekarstwem na wszystko